Bootfitting

                                      

                 ULTRACAM UNIVERSAL

Asi bychom objevovali Ameriku, nebo hezky česky přišli s křížkem po funuse, kdybychom se pokoušeli zaníceně a vlísavě argumentovat ve prospěch zásadní důležitosti lyžařské obuvi.

O tomto se již nediskutuje. To je známý fakt. Kompromisy nejsou na místě. Bota musí sedět a vést. Poskytovat pocit bezpečí a jistoty. Bota ví, že je služebníkem a svoji službu bere vážně. To ji často odlišuje od lidí.

A potká-li se bota se svým, pro sebe stvořeným, pánem, jejich vztah může být přátelský, trvalý, aktivní, radostný, zcela harmonický, pečující, zdravý, obohacující s naprosto jasnými pravidly vzájemného soubytí, se kterými oba bez řečí a dobrovolně souhlasí. Poslouchá ho i dojemně opatruje zároveň.

Bota se přizpůsobí. Ochotně podstoupí zdánlivě nemožné, aby splnila přání a očekávání svého pána.

Vztahová utopie, kterou lze se svou botou naplnit.

Co když… nás bota přeci jen tlačí?

Kreativní úvod bychom tedy měli. A nyní pojďme, ať jen nekreslíme prázdné příběhy, kouknout se přizpůsobivosti boty na skelet. Přesněji – co je bota ochotná a schopná podstoupit pro harmonii se svým pánem. Boty toho moc nenamluví. Slova se za ně proto ujmeme. Věříme, že botám velmi dobře rozumíme, s jejich přizpůsobivostí jim totiž pomáháme. J

A nejen my, také  ULTRACAM UNIVERSAL. Máme jej k dispozici. S pokorou a poctivým přístupem na něm realizujeme právě tvarování skeletů lyžařských bot.

Stroj Ultracam Universal je jedním z nejmodernějších pro tvarování skeletů lyžařských bot. Samotné modelování probíhá zahříváním tvarovacího přípravku po dobu přibližně 60 – 90 minut. Stroj je vybaven teplotním sensorem, který zabraňuje přehřátí materiálu. Tím nedochází ke zničení boty.

Pokud Vás boty v určitých místech obtěžují, označíte místo na skeletu, kde dochází k nepříjemnému tlaku. Na základě označení a případného slovního upřesnění následně kritické místo na botě vymodelujeme s pomocí tvarovacího přípravku tak, aby se vytvořilo více prostoru pro Vaši nohu a přesto nadále zůstaly botě její stěžejní funkce (výkon, vodivost, bezpečí a jistota, pohodlí). Jakmile botu vhodně přizpůsobíme, skelet necháme vychladnout a poté uvolníme tvarovací přípravek. Proces lze několikrát opakovat až do dokonalého přizpůsobení se boty noze.

 

Kdyby dosáhnout harmonie každého vztahu bylo tak jednoduché, jako je tomu u vztahu mezi Vaší nohou a lyžařskou botou. J

 

SKOL

 

SkiServis Smejkal

       CUSTOM SHELL PROCESS